×
×
Alt Başlıklar

Bakırküre Mimarlık, dünyanın hızla değişmekte olan sahnesinde çağdaş hayatın ihtiyaçlarını karşılayabilecek mekânsal çözümler üretmeyi amaçlar. “İyi” tasarımı, analitik ve çok boyutlu bir algının mümkün kıldığı düşüncesi ile her projeyi kendine özgü verileri ile değerlendirir. İşlevsel ve akılcı bir yaklaşımı esas alarak, farklı ölçeklerin bütünü ile parçalarının ortak ve özgün bir tasarım dilinde birleşmesini sağlar.

Ağırlıklı olarak çalışma ve yaşam mekânları üzerinde uzmanlaşan Bakırküre Mimarlık, kentsel projelerden obje tasarımına kadar geniş bir alanda faaliyet gösterir. Kullandığı malzeme ve teknolojiler sayesinde, mevcut ya da oluşabilecek problemleri doğru çözümler ile aşmayı hedefler. Bu süreçte kompleks programlara, yarattığı profesyonel birlikteliklerle yanıt verir.

Nitelikli bir üretimin, sürecin devamlılığı kadar işverenle etkileşimli bir diyalog sayesinde mümkün olduğuna inanır. Bu yaklaşımı, kullanıcıya kaliteli bir mekân deneyimi sağlamanın en önemli aracı olarak benimser. Enerjisi ile mimarlık ortamına yeni bir soluk getirmeyi amaçlayan Bakırküre Mimarlık, konsept tasarımdan proje yönetimine kadar tasarlama eyleminin birçok katmanını sizin için gerçeğe dönüştürür.

Gürhan Bakırküre

Kurucu, Yüksek Mimar

1985 senesinde İstanbul İtalyan Lisesini bitiren Bakırküre, 1989’da Mimar Sinan Üniversitesi Mimarlık Bölümü’nden  mezun oldu. 1990  yılında Mimar Sinan Üniversitesi Mimarlık Bölümü’nde araştırma görevlisi olarak çalışmaya başladı. 1992’ de Mimar Sinan Üniversitesi'nde “ Çağdaş Kültür ve Mimari Bağlamında Müze Mimarisi ve Müzecilik Kavramının İrdelenmesi” konulu tezi ile yüksek lisansını tamamladı. 

1989 yılından beri mesleki hayatını sürdüren, ulusal ve Rusya, Yunanistan, Amerika Birleşik Devletleri, Almanya, İtalya gibi ülkelerdeki uluslararası projeleri, çeşitli mimari proje yarışmalarından ödülleri ile sergilenmiş işleri bulunan Bakırküre, panel ve konferanslar gibi çeşitli etkinliklerde konuşmacı olarak yer almakta ve mimari proje yarışmalarında jüri üyeliği yapmaktadır. Mimar Sinan Güzel Sanatlar Üniversitesi Mimarlık Bölümü’nde 2013 yılına kadar öğretim görevlisi olarak Mimari Proje dersleri vermiştir.

Kurucusu olduğu, İstanbul merkezli Bakırküre Mimarlık’taki mimari tasarım ve uygulama faaliyetlerinin yanı sıra, iç mimari projeler özelinde anahtar teslim ofis çözümler sunan çalışmalarını sürdürmektedir. Bakırküre'nin son dönemde gerçekleştirmekte olduğu işler arasında BAT, Deloitte, ING Bank, Inteltek, Roche gibi küresel şirketlerin Türkiye ofisleri bulunmaktadır. 

İstanbul Serbest Mimarlar Derneği ve Mimarlar Odası üyesi Bakırküre, İngilizce ve İtalyanca dillerini bilmektedir. Yaptığı çeşitli sporların yanısıra Taekwondo çalışmalarına siyah kuşak olarak devam etmektedir; ayrıca amatör olarak bateri çalmakta ve DJ’lik yapmaktadır.

 

EKİP

2013 senesinde 4 kişiden oluşan çekirdek bir ekiple kurulan Bakırküre Mimarlık, dört sene içerisinde ciddi bir büyüme göstererek bugün 85 kişilik kadrosu ile büyük bir aile haline gelmiştir. Bünyemizde kendi alanlarında uzman idari kadromuz, muhasebe birimimiz, çeşitli kademelerdeki mimar ve iç mimar arkadaşlarımız, projelerimizin kontrolünü sağlamak adına kendi bünyemizdeki mekanik, elektrik ve statik mühendisi arkadaşlarımız, insan kaynakları direktörlüğümüz ve sektördeki değişimlerin sürekli takibinde kalmak adına kurulan bir Ar-Ge departmanımız bulunmaktadır. Projelerimiz direktörleri ve müdürlerine bağlı gruplar içerisinde ilk adımdan anahtar teslimine kadar geçen süreçte ciddi bir uyum ve koordinasyon eşliğinde geliştirilmektedir. Enerjimiz ile mimarlık ortamına yenilikçi çözümler getirmek için aynı çatı altında büyük bir keyif ve özveriyle çalışırız. Bilgimizi ve perspektifimizi daima genişleterek tasarım kabiliyetimiz ve uygulama kalitemiz ile fonksiyonel, estetik, çağdaş mekanlar yaratırız.

Gürhan Bakırküre
Kurucu, Yüksek Mimar
EĞİTİM
Mimar Sinan Güzel Sanatlar Üniversitesi, Mimarlık Fakültesi
DENEYİM
30 Yıl
Elif Bakırküre
Proje Direktörü, Mimar
EĞİTİM
Eskişehir Osmangazi Üniversitesi, Mühendislik Mimarlık Fakültesi
DENEYİM
14 Yıl
Volkan Şenen
Proje Direktörü, Mimar
EĞİTİM
Yıldız Teknik Üniversitesi, Mimarlık Fakültesi
DENEYİM
26 Yıl

DOĞRU KONUM & MEKAN ANALİZİ

Konum ve mekân belirleme sürecinde trafik, gürültü, güvenlik, semtin marka değeri, bina biçimi, çalışanların yolda geçirecekleri zaman gibi bir çok kriter göz önünde bulundurulur. Sizin ihtiyaç programınıza ve çalışanlarınıza en uygun mekân olasılıklarını sizinle beraber listeleyip, yeni projenize doğru bir adımla başlamanızı sağlarız.

KURUMA ÖZEL İHTİYAÇ PROGRAMI

Her kurumun kendi özelinde çalışma biçiminizi analiz ederek yeni ofisinizin tasarımına başlanır. Yerleşiminizi, kapsam ve kapasitenizi değerlendirerek bir gereklilikler listesi çıkarırız.

MUTLU ÇALIŞAN ATÖLYESİ

Düzenlediğimiz atölye ile mevcutta sizleri nelerin mutlu/mutsuz ettiğini öğrenerek, yeni projeden beklentilerini anlarız. O mekanın kullanıcılarını sürece katmak hem kendilerinin kuruma olan aidiyet ve sadakat duygularını artıracak, hem de orada olmaktan mutlu olacakları çalışma alanları yaratmamıza yardımcı olacaktır. Mutlu kullanıcı demek, mutlu ofisler demektir. Bu da sizin için verimlilik anlamına gelir.

ÇALIŞMA BİÇİMİ ANALİZİ

Hareket Temelli Bir Sistem veya mahremiyeti içeren kapalı alanlar... Kurum kimliğinize en uygun çalışma şekline göre verimli ve fonksiyonel bir analiz geliştiririz. Bizimle paylaştığınız bütçe içerisinde kalarak, ihtiyacınıza en uygun sistem çözümünü sunarız.

HAREKET TEMELLİ
BİR YAŞAM!

Bizim için her çözümde olmazsa olmaz dediğimiz dört ana mekan var. Konsantrasyonunuzu sağlayabileceğiniz, iş birliğinde bulunabileceğiniz, birbirinizle iletişim kurabileceğiniz ve sosyalleşebileceğiniz alanların dengeli bir dağılımını yapar, projenize yansıtırız. Bunun sonucunda gelen hareket temelli bir ofisle hem kendinizi daha mutlu hem de daha verimli hissedersiniz!

YERLEŞİM PLANI

Belirlediğimiz ihtiyaç programına göre yeni mekânsal kurgular geliştirerek, veriminizi en yüksek noktaya çıkaracak bir planlama yaparız.

DANIŞMANLIKLAR

Her projenin kendi özelinde mutlaka devreye sokulması gereken destek birlikleri ile iletişim halinde her noktayı gözden geçiririz. LEED, Teknoloji, Akustik, Otomasyon, Ses-Görüntü Sistemleri, Yangın, Grafik ve İletişim Tasarımı, Güvenlik, Peyzaj, Mobilyalar ve Taşınma Yönetimi... Bütün bu bileşenler için konunun uzmanı ekiplerle her adımda sizleri de bilgilendirerek çalışmalarımıza devam ederiz.

EN KEYİFLİ KISIM: TASARIM

Elimizdeki tüm doneleri bir araya getirerek yeni ve mutlu alanlar yaratmak için kolları sıvarız. Tüm tasarım sürecinde işverenle iletişimin iyi tasarım için olmazsa olmaz olduğunu bilir, bu süreçte iş yükünüzü artırmadan sizin ve kullanıcıların görüşleri ile tasarımı son haline getiririz.

MALZEME SEÇİMLERİ

Projemizde daha işe başlamadan önce sürdürülebilirliği göz önünde bulundurur, yeşil bina felsefesini destekleyecek şekilde tasarımımızı şekillendiririz. Bütçe, sürdürülebilirlik, estetik ve dayanıklılık şartlarımızı ön planda tutarak en doğru malzemeleri projemize işleriz.

GERÇEKÇİ BİR BÜTÇE

Yeni bir proje, eğer iyi planlanmazsa şirketinizin şimdiye kadar geliştirdiği en pahalı proje olabilir. Tasarımdan taşınmaya kadar bütün giderleri göz önünde bulundurarak gerçekçi bir bütçe ve zamanlama ile projemizi ayağa kaldırmaya başlarız.

UYGULAMA PROJESİ

Bünyemizdeki elektrik, mekanik, satın alma gibi tüm birimlerin işbirliği ve koordinasyonu içinde onayınızdan geçen konsept projenizin sıkıntısızca inşaa edilebilmesi için en küçük detayına kadar projelendirerek uygulanmaya hazır hale getiririz.

BU NOKTADAN SONRA İŞ AKIŞINIZA VE İŞ YAPIŞ BİÇİMİNİZE GÖRE ÖNÜNÜZDE İKİ SEÇENEK VAR. DİLERSENİZ TARAFIMIZCA ÇİZİLEN PROJEYİ EN İNCE DETAYINA KADAR SAHADA SİZİN İÇİN HAYATA GEÇİRELİM; DİLERSENİZ DE PROJE KONTROLÖRLÜĞÜNÜ DE ÜSTLENECEĞİMİZ İHALE PAKETİNİ SİZLERLE PAYLAŞARAK DESTEĞİMİZİ BU KONUDA SÜRDÜRELİM.

İHALE PAKETİ VE
PROJE KONTROLÖRLÜĞÜ

İHALE PAKETİ
İşverenin ihaleye çıkma talebi doğrultusunda uygulama projesi baz alınarak bünyemizde bulunan ekipler ile keşif metraj çalışmaları tamamlanır. Tedarikçilerin belirlenmesinden ön bütçenin hazırlanmasına kadar ihale ile igili dosyaları hazırlayarak, bütün bir paket olarak hizmet veririz. Bu süreçlerin hepsinde işveren ile iletişimde kalarak raporlamalarımızı aktarırız.

UYGULAMA KONTROLÖRLÜĞÜ ve KESİN KABUL HİZMETİ
İhalenin sonuçlanmasının ardından uygulamayı üstlenen yüklenici ile iletişimde kalarak kontrolör olarak sürece dahil oluruz. Saha kontrolleri, sürecin takibinde kalacağımız koordinasyon toplantıları ve raporlama ile kesin kabul sürecine kadar aktif bir şekilde projenin içinde oluruz.

TASARIM & UYGULAMA
(DESIGN & BUILT)

YAPIM VE UYGULAMA
Projelerin hayata geçirilmesinde, şantiye yönetiminden yasal sürecin takibine kadar farklı bölümler ve süreçler arasında koordinasyonu sağlarız ve gerçekçi bir iş programı oluştururuz. Malzeme kararlarını, kaliteli işçiliği, ileri detay çözümlerini gözetiriz; uzman ekiplerimizle tüm süreci yöneterek "rüya proje"nizi, sizin için gerçeğe dönüştürürüz.

TAŞINMA SÜRECİNİZDE
Uzman ekiplerimiz ve hızlı iş yapma gücümüzle tüm sistemlerinizi cumadan pazartesiye,kullanıcıların kaldığı yerden rutinlerine devam edebilecek şekilde taşırız. Ekibiniz ne olduğunu anlamadan ve hiçbir sıkıntıya girmeden kendilerini yeni mekânlarında bulurlar ve işlerine, ara vermeksizin, hiçbir karışıklık yaşanmadan devam ederler.

BAKIM VE DESTEK
Tüm süreçler sona erdikten sonra,yaşam alanınızın ilk günkü gibi kalması için gerekli periyodik bakımları yapabilir ve herhangi bir teknik sorun ortaya çıktığında sizin için onu çözebiliriz. Örneğin karo halıların yıllık temizliği ve bakımı, makine ve elektrik sistemlerinin kontrolü, ışık kontrol sistemleri vb.


Haberler

Bakırküre European Property Awards ödülünü kazandı!

04 Ekim 2018

BAKIRKÜRE EKİBİ VENEDİK BİENALİNDEYDİ!

11 Haziran 2018

BAKIRKÜRE ARCHITECTS yeni standartlarına kavuştu!

21 Mayıs 2018

Çalışma Kültürü ve Değişimi üzerine "Ersa ile Mekanlar"

05 Nisan 2018

TINI VE MEKAN, Mimarşiv Selection 2018

20 Şubat 2018

Bakırküre imzasıyla “BAT Türkiye” Dünya’nın en beğenilen 13. ofisi oldu!

02 Ocak 2018

"Y Kuşağı ve Mimarlık" paneli Gürhan Bakırküre moderatörlüğünde...

29 Eylül 2017

ING Bank Genel Müdürlüğü sürecinin sonunda!

04 Temmuz 2017

25 Mimarla Sohbet Programı'nda 17 Mayıs'ta Gürhan Bakırküre'yi dinliyoruz.

17 Mayıs 2017

Bakırküre, "Seçme Özgürlüğü ve Aidiyet"i anlattı.

08 Mayıs 2017

Tosyalı Yönetim Binası, The Plan Awards'ta!

02 Mayıs 2017

Bakırküre Gang Basel

02 Mart 2017

British American Tobacco yeni evinde...

28 Şubat 2017

Bakırküre Architects için Leed Sertifikası Eğitimi

18 Şubat 2017

Bakırküre Mimarlık bu ay "domusweb"te yer aldı.

06 Kasım 2016

Bakırküre Gang Köln,ORGATEC

01 Kasım 2016

ING Bank Türkiye Genel Müdürlüğü projemizle finalist olduk!

30 Eylül 2016

"Yeni Bir OYUN Alanı Olarak OFİS" röportajı ile Gürhan Bakırküre bu ay KONSEPT PROJELER®'de

20 Eylül 2016

Arçelik için Mutlu Ofisler Atölyesi!

20 Eylül 2016

BAT'nin yeni ofisini BAT ekibi ile tasarlamak!

26 Ağustos 2016

Gürhan Bakırküre Harvard Business Review Seminerinde "Geleceğin Ofisleri"ni anlattı.

02 Mayıs 2016

Bakırküre Gang Amsterdam ve Rotterdam

02 Aralık 2015

Deloitte Türkiye ofisine LEED Gold sertifikası

12 Kasım 2015

Berlin Berlin

22 Ekim 2015

Bakırküre ekibi ArtInternational Fuarı'nda

07 Eylül 2015

Bakırküre Mimarlık Mayıs ayında birçok mecrada yer aldı

31 Mayıs 2015

Tasarım'ın 250. sayısında Bakırküre Mimarlık

02 Mayıs 2015

Milano Tasarım Haftası'ndan notlar

28 Nisan 2015

Bakırküre Mimarlık, Roche projesi ile IAN Nisan sayısında

05 Nisan 2015

Gürhan Bakırküre, Milliyet gazetesi ile kentsel dönüşüme dair düşüncelerini paylaştı

15 Mart 2015

David Chipperfield geldi geçti

03 Mart 2015

Bakırküre Mimarlık ekibi Basel'de

02 Mart 2015

Gürhan Bakırküre 2D1 Ofis Tasarım Toplantıları'nda

29 Ocak 2015

Mutlu Ofisler için ING BANK ile atölye çalışması düzenlendi

13 Ocak 2015

Gürhan Bakırküre, 2D1 Tasarım Toplantıları’nda “ofis”leri konuşacak

12 Aralık 2014

Bakırküre ekibi, Tasarım Bienali’ni gezdi

10 Aralık 2014

Deloitte Türkiye Ofisi, Tasarım Dergisi’nin kapak projesi oldu

01 Aralık 2014

Bakırküre Mimarlık, Köln ORGATEC fuarındaydı

26 Ekim 2014

Gürhan Bakırküre, yeni Deloitte Türkiye Ofisi ile Hürriyet Kelebek’te

01 Ekim 2014

×