×
×
Alt Başlıklar

LEED

Dünya çapındaki en yaygın, en güvenilir ve en geçerli “Yeşil Bina Sertifika Sistemi” olma özelliği taşıyan LEED (Enerji ve Çevre Dostu Tasarımda Liderlik) sertifikası kriterlerini sağlayan ofisler tasarlayarak sizler için daha sürdürülebilir, daha yeşil ofisler yaratırız. Aynı zamanda enerji verimliliğinden yararlanarak giderlerinizi azaltmak için de oldukça faydalı bir yaklaşım sürdürmüş oluruz. 

Ofis Teknolojisi

Değişen teknoloji artık ofis yaşantımızı da doğrudan etkileyen bir etken haline geldi. Ofisinize en uygun olan teknolojileri sizin iş yapma biçiminize uygun olarak tasarıma entegre ederiz, çalışma konforunuzu üst düzeye çıkarırız.

Akustik

Projenin gerektirdiği ihtiyaçlar ve mekanların kullanım amacı doğrultusunda, akustik düzenlemeleri en doğru biçimde tamamlarız. Mekandaki ses, gürültü, titreşim kontrolünden akustik hacmin yönetimine kadar genel ve özel tüm alanlarda en verimli çözümleri üretiriz. Çalışma alanlarınızdaki gürültünün, uğultunun önüne geçer; seminer salonlarında en kaliteli ses dağılımını sağlarız.

Aydınlatma

Bir mekâna girdiğinizde hissettiğinizin şeyin mekânın aydınlatması ile doğrudan ilintili olduğuna inanır ve buna yönelik olarak ışıkla karanlığın ayrılmaz bir bütün olarak mekân algısı üzerindeki etkisini tasarlarız. Bünyemizdeki aydınlatma tasarımı ekibi sayesinde doğru aydınlatmanın çalışan sağlığı ve verimi üzerindeki doğrudan etkisini göz önünde bulundurarak mekân aydınlatmasını yapay ve doğal ışığın dengesinde oluştururuz. 

Otomasyon Sistemleri

Daha verimli, daha sürdürülebilir ve karbon salınımı düşük ofislere sahip olabilmek, doğru senaryolandırılmış bir otomasyon sistemi ile doğrudan ilişkili. Bu sayede, kullanıcı binaya girişini dahi yapmadan ofis ortamını gününe hazır olacak şekilde ayarlayabiliyor. Ofisinin havalandırmasından perdelerine kadar mekânın kontrolünü sağlıyor, aydınlatmasını ve ışık seviyesini kendini en rahat hissettirecek şekilde yine birkaç tuş ile düzenleyebilme imkânı buluyor. Akıllı telefonlar sayesinde toplantı odanızı rezerv edebiliyor, katılımcıları tam istediğiniz saatte sistemdeki uygun odada toplantıya davet edebiliyorsunuz. Yeni projenizdeki bu dokunuşlarla, hem vakitten hem de enerjiden önemli tasarruflar sağlamış oluyorsunuz.

Ses Görüntü Sistemleri

Aktif ve etkili bir biçimde yapılan sunumlar, fikir alışverişlerine ortam sunan toplantılar… Günümüz ofislerinin olmazsa olmaz ihtiyacı olan bu alanların doğru bir altyapı ile birlikte desteklenmesi hem zaman hem de bütçesel anlamda büyük avantajlar sağlıyor. Dokunmatik ekranlar ile sunumlarınıza interaktif bir yaklaşım kazandırırken, video konferans sistemleri ile dünyanın diğer ucundaki iş ortaklarınızla toplantınızı sürdürebiliyorsunuz. Ofis içindeki bilgilendirmeleri ve rezervasyonları yöneten monitor ve videowall sistemleri ile yönlendirmeleri de kolayca sağlayabiliyorsunuz. Tüm bu sistemler için tek yapmanız gerekense ihtiyacınızı bizimle paylaşmak, ardından profesyonelce sunulacak çözümlere kavuşmak...

Yangın

Yangın senaryolarının oluşturulması ve uygun sistemlerin seçilmesi konusunda sizler ve yangın danışmanlarımızın iş birliği ile birlikte çalışmaları standartlara uygun olarak geliştiririz. İlgili mühendislikler ile birlikte proje ve uygulama aşamasında kurulum, test etme, devreye alma ve destek bakım hizmetleri sunulur.

 

Grafik Tasarım

Ne kadar yoğun çalışılırsa çalışılsın, hiçbir ofiste hayat 7/24 ekrana bakarak geçmez. Ofis içindeki tüm alanların, var olma hedefi ve işleviyle uyumlu bir tasarıma sahip olması önemlidir. Yönlendirmeler, tanımlamalar, bilgi verme ya da motive etme amacıyla tasarlanan malzemeler, kılavuzlar, iletişim alanları… Bunların her biri mekânın ve markanın kurumsal kimliğiyle uyumlu olacak biçimde, estetik ve işlevsellik kriterleri dikkate alınarak tasarlanmalı. İşte bu noktada bizler, fikir aşamasından uygulama aşamasına kadar tüm adımları planlayarak, ofislerin verdiği mesajların doğru bir görsellikle sunulmasını sağlarız. 

İletişim Tasarımı

Bugün her firma, çalışan sadakati, mutluluğu, verimliliği gibi konularda çalışmalar yapıyor, daha iyi çalışılan bir ortam yaratmanın yollarını arıyor. Burada en doğru olan yaklaşım, iş gücünü özel bir hedef kitle olarak düşünmek ve verilmek istenen mesajlar doğrultusunda farklı iletişim kampanyalarını hayata geçirmek. Örneğin, alışık olduğumuz ofis ajandaları, biraz çaba ve özel ilgiyle harika bir iç iletişim malzemesine dönüşebilir; ofis içindeki hava, iletişim malzemeleriyle her zaman taze kalabilir. Bakırküre yapısında yer alan kurumsal iletişim uzmanları, taşınma sürecinden başlayarak tanımlanan son noktaya kadar kapsamlı bir iç iletişim sürecini adım adım planlar ve yönetir. 

Peyzaj

Daha yeşil, daha doğa dostu bir ofis… Ofisinizdeki yeşil alanlar hem mekânın hem de kullanıcıların sağlıklı bir şekilde nefes almasını sağlar. Dikey bahçeler, yeşil bitkiler, doğayı anımsatan her bir dokunuş ile iç mekandaki hava tazelenir, mekân kullanıcılarının sağlık durumları da olumlu yönde etkilenir. Kendilerini daha iyi ve pozitif hisseden çalışanların üreticilikleri ve yaratıcılıklarındaki ciddi oranlarda gözlenen artış, bu sonuçlardan sadece biri…  

Mobilya

Mobilyalar, çalışma koltuğunuz başta olmak üzere sağlığınız ve ergonominiz göz önünde bulundurularak seçilmeli. Bel, boyun ağrısı gibi gün içinde ve uzun süreçte sağlığınız için risk oluşturabilecek olan tüm mobilyalardan kaçınmak gerekiyor. İşte bu yüzden deneyimlediğiniz her mobilya çalışma ve yaşam biçiminizi destekleyecek nitelikte olmalı. Yüksekliği ayarlanabilen masalar, iş birliği yapabileceğiniz paylaşımlı masalar veya kahvenizi içerek ufak molalar verebileceğiniz rahat bir koltuk… Tüm bu bileşenleri sizin ve ofisinizin ihtiyacı çerçevenizde bir araya getiriyor, keyifli, renkli çalışma alanları yaratıyoruz. 

Güvenlik

Kurumunuz özelinde oluşturduğunuz güvenlik senaryoları ve planları bizim için en az sizler kadar önemli. İlk adımdan itibaren yeni ofisinizdeki fiziki ve elektronik güvenlik tedbirlerinizi belirledikten sonra tüm gerekliliklerinizi titizlikle projemize işler, mimari bağlamda olası tüm risklerin önüne geçeriz.  

Taşınma Yönetimi

Yeni bir ofise taşınmanız ya da mevcut ofisinizin yenilenmesi sürecinde en önemli ve sorunlu işlerden biri de taşınmadır. Çalışanların motivasyonunu düşürmeden, iş sürecini aksatmadan, hasarsız ve sorunsuz bir taşınma hepimizin istediği sonuçtur. Bigg olarak, uzman ekiplerimiz ve hızlı iş yapma gücümüzle biz bu sürecin de sizin için sıkıntısız geçmesini sağlarız. Uzman ekibimizle tüm sistemleri cumadan pazartesiye, çalışanınız masasına oturduğu anda kaldığı yerden çalışmasına devam edebilecek şekilde taşırız. Çalışanlarınız ne olduğunu anlamadan ve hiçbir sıkıntıya girmeden kendilerini yeni çalışma mekânlarında bulur ve hiçbir karışıklık yaşanmadan ofis yaşantılarına devam ederler.

×