×
×

A PHP Error was encountered

Severity: Notice

Message: Undefined index: slug

Filename: tr/header.php

Line Number: 245

class='selected'> Haberler
Alt Başlıklar

02 Mayıs 2016

Gürhan Bakırküre Harvard Business Review Seminerinde "Geleceğin Ofisleri"ni anlattı.

28.04.2016 tarihinde Harvard Business Review ‘ın ev sahipliği yaptığı "Geleceğin Ofisleri" seminerinde kurucumuz Gürhan Bakırküre “ofislerde değişimi” birçok perspektife değinerek anlattı.

Ofislerde değişimi tetikleyen en büyük üç unsurun zihinsel, yönetsel ve tasarımsal açılardan bir döngünün içinde incelenmesi gerektiğine dikkat çeken Bakırküre, gelişen dünya ve teknoloji ile birlikte bu değişimin X, Y ve gelecek kuşak olarak isimlendirilen Z kuşağı çerçevesi içinde bakılması gerektiğinden bahsetti.

İmzasının bulunduğu birçok projede bu ihtiyaçlara yanıt bulmaya çalıştığının örneklemelerini dinleyicilerle paylaşırken; BIGG Working Culture Solutions (thinkbigg.com) olarak düzenlenen proje bazlı workshopları, case study örneklerini de görsel ve analiz çalışmaları ile sundu; bu temele dayalı çalışmaların tasarıma olan katkılarını sundu.

“Gelişen teknoloji ve Y kuşağının yönetici pozisyonuna geçmesi ile birlikte değişim ihtiyacı hızlı bir şekilde doğdu; değişimi bu durum ciddi bir şekilde tetikledi; hatta zorunda bıraktı” açıklamalarında bulunan Bakırküre,  bu gelişimin de günümüz ofislerine ve tasarımına yansıdığına değindi. Bu yeni anlayış içerisinde gizlilik ve mahremiyet değerleri, hiyerarşik anlamda yönetici ilişkisi ve kişisel bilgilerin paylaşımı gibi birçok noktanın sorgulanmak zorunda olduğunu ve buna uygun çözümler üretilerek tasarımın şekillendirilmesi gerektiğinin altını çizdi.

Sözlerini bir sonraki kuşakta biçimlenecek olan anlayışa dair yorumlamalarıyla noktaladığı sunumda günümüzün çağdaş ofislerini mutlu ofisler olarak tanımlaması ile büyük beğeni topladı. 

×